iletişim bilgileri

Adres Bilgileri

Mail Bilgileri

Telefon Bilgileri

Türkmenistan'dan Gelen Hastamızla IVF Başarı Öykümüz

Türkmenistan’dan gelen Dildara Hanım IVF yöntemi ile gebe kaldıktan sonra erken dönemde hızla büyüyen tubovaryan kist sebebi ile kan değerlerinin de şiddetle düşmesine bağlı olarak bebekte ciddi gelişme geriliği ortaya çıkmış ve bebeğin sağlığı ve hayatı önemli ölçüde riske girmişti.

Hastamıza acil sezaryen ameliyatı ve aynı seansta tubo-ovarian apse ameliyatı yapıldı. Hastanın tüm hastanede yatış sürecine ve 1280 gram doğan bebeğimizin yenidoğan yoğun bakımda tüm takip ve tedavisine dernek olarak destek sağladık.

Yüksek Riskli Gebeliğe RiskyBaby Dokunuşu

Sevil Hanım’ın geçmiş hikayesinde 26 hafta bir doğumu mevcut, 625 gram doğup 1 ay hayatta kalan bebeğinde fenilketonüri tanısı koyulmuş. Sonraki gebeliğinde 32.haftada 2200 gram Kerem’in doğumu gerçekleşmiş. Fenilketonüri ve mikrosefali tanıları almış, yüksek dereceli işitme kaybı, yürüme bozukluğu ve çeşitli semptomlarla beraber tüm bakım ve tedavisi devam ediyor.

Bu süreçte anne-babaya yapılan incelemelerde bu hastalık için taşıyıcı olduğu gözlendi ve gen mutasyonu saptandı, bundan sonraki gebeliğinde bebeğin sağlıklı doğması açısından mutasyon olmayan preimplantasyon genetik tanı ile sağlıklı embriyolar seçildi ve tüp bebek tedavisine başlandı.

Bu süreçte hastamıza tüm gerekli olan genetik tanı ve incelemelerde RISKYBABY derneğimiz ve igenomix firmasının önemli maddi katkıları olmuştur.

RiskBaby'den Tıp Öğrencimize Destek

Malatya Turgut Özel Üniversitesi 2. sınıf tıp fakültesi öğrencimiz, Adıyaman Merkez’de ikamet etmektedir. Şubat ayında yaşanan deprem sonrası evi ağır hasar alan tıp fakültesi öğrencisi meslektaşımıza eğitim ve öğretime online devam edebilmesi, eğitim masrafları ve konaklama ihtiyaçları için RISKYBABY derneğinden bu süreçte düzenli olarak ve her ay devam eden eğitim bursu desteği sağlanmaktadır.